Druk 3D

Drukowanie laserowe

Moduły do drukarek 3D i urządzeń grawerujących są coraz dostępniejsze i w coraz niższych cenach. Diody laserowe do grawerowania i znakowania notują coraz wyższą popularność. A jeszcze nie tak dawno lasery kojarzyły się z motywem s-f. Dziś maszyny i pozostałe urządzenia wykorzystujące technologię laserową stają się coraz bardziej używane. Obecnie korzystanie z takich rozwiązań jest niewiarygodnie wszechstronne, a rynek wyspecjalizowany w takich produktach stale rośnie. Głowice laserowe podbijają pole nowych technologii, zwłaszcza wśród start-upów zorientowanych na rozwój produktów i firm. Liczba aplikacji do grawerowania laserowego stale rośnie dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na takie gałęzie. Specjalna obudowa w tych urządzeniach pozwala bezpiecznie wydzielać wytworzone ciepło, umożliwia montaż w maszynach cnc i drukarkach 3D oraz zabezpiecza diodę laserową przed kurzem i dymem. Głowice laserowe mają opcję regulacji mocy, która stwarza sytuację, w której produkty tego typu mogą pozostawić znakowanie na szarych powierzchniach.
Lasery do grawerek to produkty raczej hobbystyczne. Natomiast głowice laserowe wykorzystywanie w urządzeniach laboratoryjnych optlasers.xyz to zdecydowanie bardziej skompliowana technologia. Używa się ich w instytutach badawczych oraz w jednostkach badawczo-rozwojowych.

Więcej informacji na temat laserowej oferty można znaleźć na poniższych stronach:
Lasery do urządzeń X-Carve: optlasers.xyz/x-carve
Lasery do urządzeń Stepcraft: optlasers.xyz/stepcraft
Grawerowanie laserowe: optlasers.xyz/engraving
Głowica laserowa z serii PLH3D: optlasers.xyz/plh3d/
X-Carve zestaw laserowy: optlasers.xyz/plh3d/x-carve-kit
Stepcraft zestaw laserowy: optlasers.xyz/plh3d/stepcraft-kit
Diody laserowe: optlasers.xyz/diodes
Kontrolery temperatury: optlasers.xyz/controller
Sterowniki do laserów: optlasers.xyz/drivers
Lasery: optlasers.xyz/laser
Laserowe urządzenia CNC: optlasers.xyz/cnc
TEC kontrolery: optlasers.xyz/tec-controllers/
NUMB 44 dioda: optlasers.xyz/nubm44
Laserowa głowica do grawerowania: optlasers.xyz/laser-head
Moduły laserowe: optlasers.xyz/laser-modules
Głowice do grawerowania laserowego: optlasers.xyz/heads/
Wszystkie produkty: optlasers.xyz/products/
Stepcraft laser w zestawie: optlasers.xyz/stepcraft-kit/
X-Carve laser w zestawie: optlaserss.com/x-carve-kit/

W ofercie znajdują się te moduły laserowe o różnych długościach fal: 445nm, 520nm i 638 nm. Czerwone, zielone i niebieskie moduły laserowe. Wielomodowe diody laserowe renomowanych producentów. Szeroki zakres mocy modułów: 120 mW, 500 mW, 700 mW, 1000 mW, 1600 mW i 4000 mW. Stabilność oraz niezawodność pracy wszystkich oferowanych modułów.