Kruszce

Kruszce szlachetne

W czasach kiedy system gospodarczy opiera się na rządowych obietnicach, bardzo niewskazane jest trzymanie oszczędności w banku. Lokata w złoto fizyczne to zabezpieczenie naszego kapitału przed upadkiem pieniądza papierowego. Inwestowanie w bulionowe monety ze złota i srebra typu Gold Buffalo czy Krugerrand to rozsądna decyzja w aktualnych czasach. Zbliża się czas największego załamania monetarnego w historii. Wiele wskazuje na to, że notowania kursu złota http://cenazlota.pl/notowania poszybuje mocno w górę. Spowoduje to przepływ własności i pojawią się zmiany własnościowe niespotykane w historii ludzkości. Szlachetne kruszce znów przejmą rolę prawdziwego pieniądza, który zastąpi drukowane pieniądze. Bogactwa nie da się zniszczyć - może ono tylko zmienić posiadacza. Każdy kryzys finansowy to ogromne możliwości dla tych, którzy myślą rozsądnie. Edukacja finansowa to najodpowiedniejsza inwestycja jaka istnieje w naszym zasięgu.

Kurs złota

Warto wiedzieć, że siła nabywcza złotych monet, czyli metali szlachetnych, zależy od kondycji systemu monetarnego. Aktualnie cena uncji złota zmienia się każdego dnia. Zależność jest dość prosta. Im gorzej z drukowanymi pieniędzmi tym lepiej dla szlachetnych kruszców. Monety bulionowe typu Kanadyjski Liść Klonu cz Australijski Kangur to stabilna inwestycja na aktualne czasy. Wartość takich monet jest mocno skorelowana z aktualną ceną złota. Przed zakupem monet inwestycyjnych warto jest znać aktualny kurs złota, gdyż za monety powinniśmy zapłacić tylko kilka procent powyżej notowanego kursu. Jeżeli wierzysz politykom to wciąż trzymaj kapitał w na kontach bankowych. Jeżeli tak nie jest, pomyśl o srebrze i złocie. W obecnych czasach bardzo atrakcyjne stało się inwestowanie kapitału w złote i srebrne monety. Lokata kapitału w metale szlachetne to bezpieczeństwo i niezależność. Złoto lokacyjne to w dzisiejszych czasach najlepsza inwestycja kapitałowa. Coraz więcej osób od kilku lat lokuje swoje środki w złoto lokacyjne, ponieważ złote sztabki zapewniają sporą niezależność.

Złote monety

Banknoty i waluty cyfrowe są coraz mniej warte w pełzającym kryzysie ekonomicznym. Spore zainteresowanie złotem powoduje, że popyt na cenny kruszec szybuje. Wiele osób od kilku lat lokuje swoje środki w inwestycyjne złote monety o wadze jednej uncji, ponieważ zapenia to znaczne zyski i daje duże bezpieczeństwo. W związku z tym złoto inwestycyjne to teraz bardzo popularna lokata pieniędzy. Przykładem lokaty w szlachetny kruszec jest Gold Kangaroo.